کارولینای آرامگاه آرمگاه سعدی شیراز شاعر

کارولینای: آرامگاه آرمگاه سعدی شیراز شاعر بزرگداشت سعدی شیخ اجل سعدی تصاویر از آرامگاه سعدی شیراز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تورم و سوداگری در بازار مسکن

ایرج رهبر مدیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: بعد از چندسال رکود در بازار مسکن انتظار هم این بود که رونق داشته باشیم. جهت رونق در بازار مسکن باید قدرت خرید مردم

تورم و سوداگری در بازار مسکن

تورم و سوداگری در بازار مسکن

عبارات مهم : بازار

ایرج رهبر مدیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: بعد از چندسال رکود در بازار مسکن انتظار هم این بود که رونق داشته باشیم. جهت رونق در بازار مسکن باید قدرت خرید مردم تقویت شود.

رئیس کانون انبوه سازان گفت: تسهیلات بانکی صندوق یکم و تسهیلات بافت های فرسوده و تسهیلات بانک مسکن در جهت تقویت قدرت خرید مردم میانگین به پایین بوده است.

تورم و سوداگری در بازار مسکن

مشکل مهم جهت شهرهای بزرگ و کلان شهرها بود که قیمت مسکن اوج بود و قدرت خرید پایین و مسکن وارد رکود شده است بود ولی در حال حاضر رونق در بازار مسکن دیده می شود که این را باید به فال نیک گرفت تا رونق در بازار مسکن متوقف نشود.

او افزود: تلاش دولت باید بر این باشد که دنبال رونق را بگیرد و اشکال و ایرادات را برطرف کند. نگرانی ما این است که این رشد قیمت به سمت رشد تورمی نرود.

ایرج رهبر مدیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: بعد از چندسال رکود در بازار مسکن انتظار هم این بود که رونق داشته باشیم. جهت رونق در بازار مسکن باید قدرت خرید مردم

رهبر افزود: رشد قیمت و رونق بازار مسکن توانایی برنامه ریزی دارد که دولت با ابزارهایی که در دست دارد در مناطق کمتر توسعه یافته می تواند تمهیداتی ایجاد کند تا بازار مسکن به ثبات برسد.

او افزود: جهت کم کردن هزینه های ساخت مسکن سازندگان می توانند از تکنولوژی های تازه استفاده کنند تا قیمت ها کم کردن یابد و دولت نیز می تواند با کم کردن مالیات و عوارض شهرداری به رونق کمک کند. مجلس هم در این زمینه تاکید در بافت های فرسوده دارد ولی در مجموع باید مدیریت دولت به گونه ای باشد که مسکن به سمت سوداگری و سرمایه ای نرود.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان در ادامه افزود: بهتر است تسهیلات در بخش تولید و عرضه مسکن باشد. بعضی معتقدند باید رونق در بخش خرید باشد ولی بهتر است رونق در دو بخش تولید و خرید همزمان باشد که با مدیریت درست می تواند در کم کردن هزینه ها موثر باشد.

تورم و سوداگری در بازار مسکن

او گفت: قانون پیش فروش مسکن که در سال 89 مصوب شد، اشکالاتی داشت که مجلس می تواند در جهت برطرف این پرسشها کمک کند. در این قانون اشاره شده است اگر بخشی از ملک در رهن بانک باشد نمی توان تسهیلات داد که این از جمله اشتباهات در بخش فروش و واگذاری مسکن هست. قانونگذار باید این پرسشها را ببیند تا تولید کنند بتواند راحت تر واحدها را در اختیار خریداران قرار دهد.

تسنیم

واژه های کلیدی: بازار | تسهیلات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs