کارولینای آرامگاه آرمگاه سعدی شیراز شاعر

کارولینای: آرامگاه آرمگاه سعدی شیراز شاعر بزرگداشت سعدی شیخ اجل سعدی تصاویر از آرامگاه سعدی شیراز

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نمی‌شود دور کشور دیوار بکشیم / علی مطهری

بحث برجام و خروج آمریکا از این توافق چندجانبه نیز به واکنش‌ها اروپایی‌ها وابسته هست. بنابراین باید مهلت مشخصی جهت تصمیم‌گیری کشورهای اروپایی تعیین کنیم و در صور

نمی‌شود دور کشور دیوار بکشیم / علی مطهری

علی مطهری: نمی شود دور کشور دیوار بکشیم

عبارات مهم : دیوار

بحث برجام و خروج آمریکا از این توافق چندجانبه نیز به واکنش‌ها اروپایی ها وابسته هست. بنابراین باید مهلت مشخصی جهت تصمیم گیری کشورهای اروپایی تعیین کنیم و در صورتی که تضمین مورد نیاز جهت حفظ منافع ما و عدم نقض تعهدات ازسوی این کشورها به دست آمد، می توانیم در برجام بمانیم.

«نگرانی ها بجا نیست. این طور که این مردها می گویند ما باید ارتباط مان را با دنیا قطع کنیم و دور کشورمان دیوار بکشیم. در حالی که قطعا این کارها امکان پذیر نیست.»

روزنامه اعتماد نوشت: «سید احمد علم الهدی روز گذشته در خطبه های نمازجمعه مشهد «FATF» و «پالرمو» را «دو لایحه استعماریِ آمریکا» نامید و از نمایندگان مجلس خواست که چشمان ارزش را باز کنند. روزنامه «کیهان» چاپ پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز تیتر یک روز یکشنبه هفته گذشته خود را به لوایح سه گانه «اصلاح قانون مبارزه با پولشویی»، «اصلاح قانون مقابله با تامین مالی تروریسم» و «الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم» تخصیص داده شده است داد و با مقایسه مغالطه آمیز روند تصویب این لوایح با تصویب برجام در مجلس نهم تاکید کرد در صورتی که نمایندگان مجلس دهم این لوایح را تصویب کنند، مرتکب «خیانت» شده است اند؛ موضوعی که در جریان بررسی یکی از این لوایح ازسوی احمد سالک، نماینده اصولگرای اصفهان نیز تکرار شد و از قضا با تصویر العمل صریح علی لاریجانی، رییس مجلس روبه رو شد. لاریجانی بلافاصله بعد از آن که سالک از تصویب برجام در مجلس نهم در ۲۰ دقیقه صحبت کرد، نطق این نماینده عضو جبهه پایداری را قطع کرد و جهت چندین و چندمین بار در سال های اخیر توضیح داد که حدود ۲ ماه در کمیسیون خاص برجام و همچنین شورای عالی امنیت ملی راجع به آن مصوبه بحث و تبادل نظر شده است بود و استفاده از تعبیر «تصویب برجام در ۲۰ دقیقه» صحیح نیست. با این همه، انتقادها به پالرمو و ۳ لایحه دیگر همچنان از سوی طیف تندروتر جریان اصولگرا ادامه دارد و این در حالی است که علی مطهری، نایب رییس مجلس اعتقاد است «اگر این نگاه را بپذیریم، باید دور کشور دیوار بکشیم.»

نمی‌شود دور کشور دیوار بکشیم / علی مطهری

در ادامه گزیده گفت وگوی «اعتماد» با این نماینده مجلس را می خوانیم.

– قطعا تصویب این لوایح کمک بزرگی به تسهیل روابط بانکی ما در عرصه مبادلات اقتصادی بین المللی خواهد داشت. توصیه مهم تر دیگر این که در صورت عدم تصویب این لوایح تا آخر خردادماه امسال، گروه اقدام مالی یا همان «FATF» رای به عدم تعلیق خواهد داد و ما همچنان در لیست سیاه این گروه خواهیم بود و در نتیجه مبادلات بانکی ما با مشکلاتی اساسی روبه رو خواهد شد. در حالی که قطعا هیچ ضرورتی ندارد که ما کشور را درگیر چنین مشکلاتی کنیم.

بحث برجام و خروج آمریکا از این توافق چندجانبه نیز به واکنش‌ها اروپایی‌ها وابسته هست. بنابراین باید مهلت مشخصی جهت تصمیم‌گیری کشورهای اروپایی تعیین کنیم و در صور

– به طور کلی سیستم بانکی ما نیازمند اصلاحاتی اساسی هست؛ آیا که یکی از دلایل و علل بروز مشکلاتی در انتقال و مبادله اموال و دارایی های مالی ما در تناوب بانکی بین المللی این است که سیستم بانکی ما دارای نقایصی جدی است و با سیستم بانکی بین المللی نیز هماهنگ نیست. به هر حال ما مدت ها تحت تحریم های شدید بانکی قرار داشتیم و در نتیجه اصلاحات مورد نیاز را در سیستم بانکی کشور انجام ندادیم و در نتیجه این کار باید انجام شود.

– در مجموع اعتقاد دارم تصویب این لوایح، انجام اصلاحات نظام بانکی و همچنین پیوستن به تناوب بانکی و بازار جهانی به نفع کشور است و باید در این راستا اقدام کنیم.

– نگرانی ها بجا نیست. این طور که این مردها می گویند ما باید ارتباط مان را با دنیا قطع کنیم و دور کشورمان دیوار بکشیم. در حالی که قطعا این کارها امکان پذیر نیست.

نمی‌شود دور کشور دیوار بکشیم / علی مطهری

– بحث برجام و خروج آمریکا از این توافق چندجانبه نیز به واکنش‌ها اروپایی ها وابسته هست. بنابراین باید مهلت مشخصی جهت تصمیم گیری کشورهای اروپایی تعیین کنیم و در صورتی که تضمین مورد نیاز جهت حفظ منافع ما و عدم نقض تعهدات ازسوی این کشورها به دست آمد، می توانیم در برجام بمانیم.

واژه های کلیدی: دیوار | سیستم | صورتی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs